Hem doğudan hem güneyden: Akın akın geliyorlar… Görüntülerin tamamı bu hafta çekildi

Türkiye seçim sürecine girmişken, siyasetin ve seçmenin gündemindeki konuların başında kaçak göç sorunu geliyor.

Özellikle Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti lideri Meral Akşener başta olmak üzere, birçok parti genel başkanı, iktidara gelmeleri halinde kaçak göçü durdurma ve ülkedeki kaçak göçmenleri ülkelerine geri gönderme sözü verdi.

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, seçilmesi durumunda İran ve Suriye’ye bu kaçak göçmenlerin geri gönderileceğini ifade etti: “Geri göndereceğiz, onlar da kabul edecek. Başka çareleri yok. Bunu yapacağız.”

Ancak siyasetin ve seçmenlerin gündeminde olan, aynı zamanda da sosyal medyada en çok tartışılan konuların başında gelen kaçak göç devam ediyor.

Afgan, Pakistanlı ve Suriyeli kaçaklar, sınırdan yaptıkları yasadışı geçişleri aleni bir şekilde videoya çekiyor, TikTok ve Youtube gibi sosyal medya platformlarında yayınlıyor.

Odatv, sayıları yüzü geçen kaçak göçmenlerin videolarını derledi. Görüntülerin tamamı sadece son üç gün içinde çekildi. İlk iki video kaydında Afgan ve Pakistanlı kaçaklar İran sınırı üzerinden Türkiye’ye giriş yaparken, diğer iki videoda güneyden Suriyelilerin yasadışı giriş yaptığı görüldü.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*