Elazığ’daki Stattan ‘Atatürk’ Sehven Silinmiş!

Elazığ’ın 49 yıllık Atatürk Stadyumu yenilendikten sonra tabelası değiştirilerek adı Elazığ Stadı yapıldı. Stat adının değiştirilmesi ile ilgili açıklama yağan AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut “Elazığ Stadyumu tabelası sehven asılmış bir tabela. Eski ismi muhafaza edilecektir” dedi.

Elazığ’da 49 yıllık “Elazığ Atatürk Stadı” yerine yapılan stadyuma “Elazığ Stadyumu” adı verildi.

Elazığ’da 1974’ten bu yana maçların oynandığı Atatürk Stadyumu yeninden inşa edilmiş ve stadın adının da, “Yeni Atatürk Stadyumu” olacağı ifade edilmişti ancak yeni stada Atatürk yerine “Elazığ Stadyumu” ismi verildi.

Tepkilerin ardından yeni yapılan stada Elazığ Stadyumu tabelasının sehven asıldığını belirten AK Parti MKYK üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut Sözcü’ye yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Elazığ Stadyumu tabelası sehven asılmış bir tabela. Elazığ stadyumu işin adı, müteahhit firma da işin adını öyle asmış. İsim daha belirlenmedi ama Atatürk stadyumu olduğu için bizim niyetimiz şöyle; Atatürk Stadyumu olarak değil Atatürk Spor Kompleksi olarak belirleyelim. Eski ismiyle muhafaza edilmesi gerektiğini düşünüyoruz.’

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*