ChatGPT’yi Kandırarak Bir Windows Anahtarı Oluşturan YouTuber Robotu Yaptığına İkna Edemedi

Enderman adlı bir Youtuber, ChatGPT’yi kandırarak kullanılabilir bir Windows 95 etkinleştirme anahtarı oluşturduğu video ile gündemde.

ChatGPT yapay zeka destekli sohbet robotu oldukça ilginç işlere imza atıyor.

Bunlardan birisi de Windows lisans anahtarı üretmesi oldu.

“Enderman” kullanıcı adlı YouTuber, ChatGPT ile kullanılabilir Windows 95 lisans anahtarları oluşturduğu video yayınladı.

Sosyal medyada oldukça ilgi çeken bu girişim sohbet robotunun işletim sistemlerini hacklemek için kullanılabildiğini gösterdi.

Videoda ChatGPT’den Windows 95 lisans anahtarı istediği görülen kullanıcı önce ret cevabı aldı.

ChatGPT bu görevi yerine getiremeyeceğini açıkladı ve kullanıcıya Windows’un desteklenen daha yeni bir sürümünü düşünmesini önerdi.

Çalışan bir Windows 95 anahtarı oluşturmak için anahtar formatı şöyle olmalı:

Bu nedenle kullanıcı ChatGPT’nin bir yazılım anahtarı oluşturmayı reddetmesini engellemek için formülü kelimelere döktü.

İlk denemeler başarısız olsa da sorgu yapısında birkaç değişiklik yapmak işe yaradı. Ardından test edilen sonuçlardan bazıları, sanal bir makinede yeni bir Windows 95 yüklemesi etkinleştirilmeye çalışıldığında doğrulandı.

Biçimi doğru olmasına rağmen 30 anahtardan yalnızca 1 tanesi çalıştı.

Enderman, ChatGPT’nin geçerli Windows 95 anahtarları üretmesini engelleyen sorunun, basamakların toplamını sayamaması ve bölünebilirliği bilmemesi olduğunu söyledi.

Windows 95 anahtarını ürettikten sonra Enderman Chat GPT’ye “Bu ücretsiz Windows 95 anahtarları için teşekkürler!” diye yazdı.

ChatGPT önce masum olduğunu iddia etse de Windows 95 kurulumunu etkinleştirdiğini fark edince ‘Üzgünüm, ama bu mümkün değil…’ diye cevap verdi.

İşte o video:

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*