Bitcoin Tutunmaya Çalışıyor! Grafik ve Piyasa Analizi – 11 Mart 2023

Stablecoin’lerden olumsuz haberlerin gelmesiyle birlikte kripto piyasasının düşüşü devam ediyor, Bitcoin (BTC) ve piyasa değerlendirmesi.

BTC’nin 25.250 doları test etmesinden sonra kripto marketindeki alıcılar zayıflamıştı. Düşüşün tetikleyic unsurları olarak birçok olumsuz haberinde üst üste gelmesiyle, BTC 20.000 dolar seviyesine gelmiş durumda. Özellikle de stablecoin’lerde devam eden sorunlar, kripto yatırımcısını paniğe düşürmüş durumda. Bu sorunlar yalnızca kripto ile sınırlı kalmayıp, bankacılık sektöründe de devam ediyor.

Bitcoin (BTC) Grafik Analizi

BTC tarafında 15 dakikalık sürece bakıldığında fiyat düşüşünün devam ettiği görülüyor. Fiyatın yükseliş yönlü hareket edebilmesi için 20.450 dolar seviyesinin kalıcı şekilde aşılması izlenebilir. Güncel olarak ara fiyatta seyreden BTC, kripto piyasasından yeterli düzeyde alıcı bulamadığı takdirde 21.190 dolar seviyelerine düşüşler yaşayabilir. Son günlerde gelen Fud haberler ile sarsılan BTC, yakın desteği 19.560 dolar seviyesini koruyamazsa düşüş ivmelenebilir.

Bitcoin için Piyasa Değer Analizi 

Kripto piyasasında ardı ardına gelen Fud haberler ile birlikte, BTC piyasa değeri için de sert düşüşler yaşandı. BTC, 377 milyar dolar piyasa değerindenin üzerinde seyrediyor durumda. BTC piyasası değerinin yükseliş yönlü ilerleyebilmesi geçebilmesi için, 403 milyar dolar piyasa değerini kalıcı şekilde aşması takip izlenebilir. Olası piyasa değeri düşüş senaryosunda ise 377 milyar dolar seviyesi destek görevi görebilir.

Bitcoin Dominansı, Altcoin’ler için Son Durum Ne?

Fiyat olarak ara destekte seyreden BTC, dominans seviyesi içinde ara seviyeye gelmiş durumda. Yaklaşık olarak yüzde 42.81 dominans seviyesinden tepki alan BTC, yüzde 43.60 dominans seviyesini aşmasıyla altcoin’ler tarafında düşüşler yaşanabilir. Altcoin’ler tarafında yükseliş yönlü ivmenin oluşulabilmesi için, BTC dominans seviyesinin yüzde 42.80‘e gevşeme süreci takip edilebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir